O projekte

Od samého začiatku sme sa snažili ponúknuť príjemné, tiché bývanie v útulnej uličke na malom pozemku za cenu, ktorá Vás určite veľmi príjemne prekvapí.

Ponúkame dom v úplne dokončenom stave, vrátane zabudovanej krbovej vložky s teplovzdušným rozvodom do podkrovia, dokončených terénnych úprav pred domom a za domom, verejnej komunikácie.

Umiestnenie projektu je v obci Záborské (mapa) na pozemkoch bývalého štátneho majetku, v dosahu MHD, ktorej zastávka je vzdialená len 150m od budúcej ulice. Navrhnuté rodinné domy (situácia) sú umiestnené 5m po oboch stranách verejnej komunikácie, ktorá je široká 8m vrátane chodníka. V pozdĺžnom smere je ich orientácia V-Z, resp. Z-V. Domy nie sú priamo prepojené, ale medzi nimi sa nachádza zakryté garážové státie. Zámková dlažba na verejnej komunikácii a priedomí, terasovitá predzáhradka spolu s prístreškom pre auto vytvárajú príjemný pocit útulného domova.

Základné technické údaje objektu:

  • stavebný systém z pórobetónových tvárnic YTONG (obvodové steny, priečky, stĺpy, preklady, stropné panely, schodište)
  • 30 cm nosné murivo + zateplenie (polystyrén) až 10 cm u vertikálnych stien, v podkroví 16cm minerálna plsť Rockmin + 8cm polystryrén zabezpečuje tepelné straty objektu menej ako 7 kW !!!
  • veľmi ekonomické elektrické podlahové vykurovanie umiestnené priamo pod plávajúcou podlahou v kombinácii so zabudovanou 9-14 kW krbovou vložkou (komín SCHIEDEL) s teplovzdušnými rozvodmi do podkrovia vám zabezpečia faktúry za energiu na aké nie ste zvyknutí.
  • zastrešenie je z betónových škridiel renomovanej firmy BRAMAC
  • okenné otvory: plastové okná - Nemecký system SALAMANDER (izolačné dvojsklo Clima plus, 4-16-4 Ar, Ug=1,1)
  • predpríprava na slnečné kolektory (žiadne dodatočné búranie)
  • predpríprava na jednotky klimatizácie (žiadne dodatočné búranie)         

Ing.arch Oľga Pohubová,
autorka projektu
pohubova@gmail.com

projekt realizuje: Salvena, s.r.o.

výhradný partner predaja: KING REAL s.r.o.

0905 253 779

peter.florek@kingreal.sk

 

 

 

2013 © zaborskaalej.sk - všetky práva vyhradené
Obsah www stránky je možné používať len so súhlasom majiteľa.